14 квіт. 2023
3а підсумками Тижня безпеки життєдіяльності (в рамках якого проводиться день ЦЗ) з 10.04.2023 по 14.04.2023 на тему «Помічай, упізнавай, поводься безпечно!» у гімназії були проведені такі заходи:

1. Педагогом-організатором Черепінською О.М. був розроблений план-графік та план-сітка щодо проведення Тижня безпеки життєдіяльності (в рамках якого проводиться день ЦЗ) та видано організаційний наказ.

2. 07.04.23 року педагогом-організатором Черепінською О.М. була проведена інструктивна наради з класними керівниками, соціальним педагогом та вчителями напередодні проведення заходів.

3. Протягом тижня було проведено заходи за тематикою Тижня:

Розпочали Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Помічай, упізнавай, поводься безпечно!» з лінійки – відкриття та з оголошення план-сітки, конкурсу буклетів, лепбуків.

Педагог-організатор Черепінська О.М. підготувала лінійку-відкриття. Класні керівники підготували виховні години, бесіди, лекції на тематику Тижня.

Здобувачі освіти КЗ «Новомиколаївська гімназія» побували у музеї Пожежної безпеки Управління ДСНС України у Кіровоградській області, під час екскурсії учні ознайомилися з історією становлення пожежної справи на теренах рідного краю, пожежно-рятувальною технікою та спорядженням різних епох. У ході спілкування з екскурсоводом школярі пригадали основні причини виникнення пожеж та повторили правила поведінки під час пожежі. А ще переконалися, що професія пожежника є дуже відповідальною та героїчною. Відвідавши музей, діти зрозуміли, що пожежа може мати жахливі наслідки, і тому правила пожежної безпеки потрібно не тільки знати, але й старанно їх виконувати.

Вчитель інформатики Гришечкіна Н.В. з учнями 9-х класів взяли участь у конкурсі буклетів, а вчителі трудового навчання Дзиговський А.Ю. та Рагуліна Т.А. надали допомогу учням у підготовці до конкурсу лепбуків.

Сестра медична Косаковська М.Б. провела для дітей практичне заняття щодо навчання здобувачів освіти правил користування засобами індивідуального захисту та надання першої долікарської допомоги постраждалому.

Вчитель фізичної культури Слівко О.І. організувала для здобувачів освіти 5-7 класів естафетні змагання з елементами бігу та стрибків з подоланням перешкод та горизонтально, а вчитель фізичної культури  Рагуліна Т.А. провела для учнів 2-4 класів.

Вчитель основ здоров’я Стаднюк О.І. для здобувачів освіти 6-7 класів підготувала квест «Вмій себе врятувати». В ході гри школярі пригадали види надзвичайних ситуацій, причини їх виникнення, алгоритм поводження людей, що потрапили в НС.

Заходи, які педагогічний колектив провів з 10.04.2023 р. по 14.04.2023 р. були цілеспрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя. Всі заходи під час проведення Тижня безпеки життєдіяльності (в рамках якого проводиться день ЦЗ) на тему: «Помічай, упізнавай, поводься безпечно!» пройшли на належному рівні. Кожен день був цікавим, корисним та різноманітним

Найбільш ефективною формою роботи в закладі є проведення тижнів безпеки життєдіяльності, так як дозволяє надати дітям елементарних знань з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, особливо тих, вірогідність виникнення яких достатньо висока на тій чи іншій території, та в які можуть потрапити саме діти. Таким чином, Тиждень безпеки життєдіяльності (в рамках якого проводиться день ЦЗ) на тему: «Помічай, упізнавай, поводься безпечно!» дав можливість цілеспрямовано здійснювати процес виховання з формування позитивної мотивації у школярів до вивчення правил безпечної поведінки в різних небезпечних ситуаціях, підвищити рівень практичної підготовки дітей до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, закріпити отримані знання на практиці, відпрацювати стереотипи поведінки школярів в умовах загрози та виникнення НС.

Матеріали проведення Тижня безпеки життєдіяльності (в рамках якого проводиться день ЦЗ) на тему: «Помічай, упізнавай, поводься безпечно!» викладанні на Padlet-дошці padlet-abghgstwtghh7poz