Всеукраїнський з'їзд лідерів учнівського самоврядування

Участь у Всеукраїнському з’їзді лідерів учнівського самоврядування.

28 - 30 жовтня 2013 року у м. Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та  Київського Палацу дітей та юнацтва проходила  Всеукраїнська школа управлінської майстерності для лідерів учнівського самоврядування  на тему  «Реалізація проекту «Делегати дитячих прав». У роботі школи взяли участь 90 лідерів з усіх куточків України.  Кіровоградську  область на зібранні представляли: Кіреєва Тетяна, та Романескул Сергій з координатором обласного парламенту дітей Хлебніковою Катериною Вікторівною.

Робота Всеукраїнської школи розпочалась з презентації роботи правових міністерств обласних рад учнівського самоврядування Київської, Кіровоградської, Вінницької, Львівської, Хмельницької, Сумської областей. Делегати ділилися досвідом  роботи з питань захисту прав дитини, обговорювали проблеми шкільного  насильства та насильства у сім'ї.

Продовженням роботи Всеукраїнської Ліги старшокласників стала зустріч з заступником Міністра освіти і науки Борисом Михайловичем Жебровським. Під час зустрічі, заступник Міністра провів майстер-клас з управлінської майстерності для старшокласників. У свою чергу старшокласники поставили низку запитань щодо навчання за кордоном, змін до зовнішнього незалежного оцінювання, профільного навчання, отримання робітничих професій, підтримки талановитих та обдарованих дітей в Україні.

29 жовтня робота Школи продовжилась у Київському Палаці дітей та юнацтва, де з представниками учнівського самоврядування зустрілась Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Лутковська Валерія Володимирівна. Учасники круглого столу поділилися своїми думками щодо правового виховання, навчання лідерів, реалізації проектів в регіонах, їхньої підтримки органами місцевої влади.

Наступним кроком у навчанні лідерів стала низка заходів, організованих лідерами Київської міської ради старшокласників: інтерактивна гра «Правовий всеобуч», правничий квест, розважальна лідерська програма «Старттінейджер».

Для координаторів був проведений тренінг  «Форми роботи в рамках проекту «Делегати дитячих прав».

Третій день Збору запам’ятався незабутньою екскурсією історичною частиною Києва та відвідинами  Сесійного будинку Верховної Ради України.

Завершальним акордом триденної роботи стала підсумкова конференція під головуванням Бут Світлани Володимирівни, головного спеціаліста відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України, оголошення проектів до Плану роботи Учнівської Ліги України та вручення сертифікатів учасникам Школи управлінської майстерності.

Як зазначили учасники Школи, зустріч лідерів пройшла «на високому професійному рівні в атмосфері доброзичливості та взаєморозуміння».